http://gloriamarble.com/ua-158870522-1

خرید فروش صادرات سنگ نما در اصفهان

خرید فروش نمایندگی سنگ نما در اصفهان

خرید فروش قیمت نمایندگی سنگ گرانیت سبز، سنگ مرمریت سفید، سنگ مرمریت اوشن بلک، سنگ مرمریت در اصفهان

خرید فروش نمایندگی سنگ نما در اصفهان

خرید فروش قیمت نمایندگی سنگ گرانیت سبز، سنگ مرمریت سفید، سنگ مرمریت اوشن بلک، سنگ مرمریت در اصفهان

خرید فروش نمایندگی سنگ نما در اصفهان

خرید فروش قیمت سنگ نما،خرید فروش سنگ گرانیت ، گرانیت آبرنگی،سنگ جدول، سنگ نما سفید،سنگ مرمریت سیاه، سنگ نما قهوه ای، کوپ سنگ مرمریت اسپادانا سیلک، کوپ سنگ مرمریت اوشن ماربل، اسلب سنگ مرمریت اسپادانا یلک، اسلب سنگ مرمریت اوشن ماربل، قیمت سنگ مرمریت، کوپ سنگ مرمریت طوسی، کوپ سنگ مرمریت اوشن ماربل، قیمت سنگ مرمریت، قیمت سنگ ساختمانی، سنگ مرمریت سمیرم، مصالح ساختمانی، نمایندگی فروش سنگ نما در اصفهان،خرید و فروش اسلب و کوپ صادراتی اصفهان،فروش سنگ گرانیت سبز، گرانیت مشکی، گرانیت نطنز، فروش سنگ مرمریت اوشن بلک، ۰۹۹۱۱۰۱۹۵۸۹ گلوریا کارگران

آخرین نظرات
  • ۳۱ ارديبهشت ۹۹، ۰۷:۱۴ - چت روم
    عاالی

اطلاعات کاربردی انتخاب سنگ توسط مشتری

دوشنبه, ۱۱ فروردين ۱۳۹۹، ۱۰:۰۲ ب.ظ

 

اطلاعات کاربردی انتخاب سنگ توسط مشتری

انتخاب سنگ ساختمانی مناسب که با شرایط آب و هوایی محیط سازگاری بیشتری داشته باشد تا دوام سازه را تضمین کند نکته هائز اهمیتی است که باید از سوی خریداران آن در نظر گرفته شود.  در این نگاره سعی شده باختصار اطلاعاتی کاربردی جهت انتخاب سنگ ساختمانی مناسب ارائه شود.

خریداران سنگ های ساختمانی معمولا با مشکل انتخاب سنگ مناسب روبرو هستند و در اغلب موارد انتخاب خود را بر اساس شنیده های خود از دیگران و معیار های غلط انجام میدهند. در صورتی که با یک انتخاب درست میتوان ماندگاری، زیبایی و دوام سازه را افزایش داده و هزینه های تعمیرات و بازسازی در آینده را کاهش داد.
اولین نکته ای که در انتخاب و خرید سنگ های ساختمانی باید به آن توجه کرد این است که سنگ یک ماده طبیعی است و از دل زمین استخراج میشود پس بنابراین نباید توقع این  را داشت که مانند سرامیک، موزاییک و ... با یک محصول یکدست و بدون تغییر در بافت و رنگ و طرح  که ساخته دست انسان هستند مواجه باشیم.


سنگ زیبایی نهفته در دل طبیعت را در خود دارد پس طبیعی است که بازی طرح و رنگ را در خود داشته باشد. با توجه به نکته ای که در بالا به آن اشاره شد حال با در نظر گرفتن موارد زیر میتوان سنگ مناسب را انتخاب کرد.
اگر قصد خرید سنگ برای ساختمان خود را دارید، با توجه به فضایی از ساختمان که قصد نصب سنگ در آن را دارید باید نوع آن را انتخاب کنید. به طور معمول 

فضا ها به چند دسته زیر تقسیم می شوند:

1.    نرده و قرنیز سنگی
2.    نمای داخلی و خارجی
3.    کف و دیوار پله
4.    کف فرش فضاهای داخلی مسکونی
5.    کف فرش فضاهای داخلی تجاری و اداری
6.    کف فرش بام و پیاده رو
7.    سرویس  بهداشتی
8.    درپوش دیوارهای محوطه، حیاط و جان پناه بام
9.    سنگ روی کابینت و جزیره

در فضاهای متفاوت ازسنگهای مختلف می توان استفاده کرد. انواع سنگ های موجود در بازار از قبیل تراورتن، گرانیت، مرمریت، مرمر، ترااونیکس و سندستون می باشد که به صورت تایل و اسلب فراوری می شوند

انتخاب سنگ نمای خارجی:

سنگ های تراورتن، گرانیت و سند استون از جمله سنگهای مناسب برای نمای خارجی ساختمان می باشند.
تراورتن ها مقاومت خوبی در برابر سرما ،گرما، اشعه UV نور خورشید و رطوبت، نسبت به سایر انواع سنگها دارند.
البته اکثر گرانیت ها نیز دارای این خصوصیات هستند اما بعضا رطوبت هوا ممکن است باعث اکسید شدن کانی های آهن موجود در سنگ شده و موجب  نازیبا شدن ظاهر سنگ شود. و در بعضی از انواع تیره آنها نور خورشید موجب از دست رفتن رنگ طبیعی سنگ شود.
این نکته نیز حائز اهمیت است که در دو دهه اخیر با توجه به پیشرفت ماشین الات استخراج و فرآوری سنگهای ساختمانی، معادن سنگ ساختمانی ،بخصوص سنگ مرمریت و تراورتن دارای  گسترش چشمگیری در ایران شده است و در نتیجه کارخانجات سنگبری که سنگ مرمریت را فرآوری می کنند نیز تعدادشان افزایش یافته است . سنگ مرمریت با توجه به تنوع زیادی که در رنگ و در طرح های زیبای طبیعی در خود دارد توانسته جایگاه ویژه ای در بین سایر انواع سنگها به خود اختصاص دهد. شفاف و صیقلی بودن سنگ مرمریت یکی از شاخصه های آن نیز به شمار میرود، حفرات موجود در سنگ تراورتن کمک می کند تا به خوبی با سیمان چسبندگی ایجاد کند و در نتیجه ماندگاری آن بالا می رود به همین جهت استفاده از انواع سنگ تراورتن برای نمای خارجی رواج بیشتری پیدا کرده است.
البته باید در نظر گرفته شود که روش نصب سنگ برای نمای خارجی با بقیه موارد فرق می کند. با توجه به اختلاف دمای محیط بیرون در شب و روز و تغییرات فصول و در نتیجه انبساط و انقباض سنگ ،اگر از روش نصب دوغاب سیمان استفاده شده باشد احتمال کنده شدن سنگ از روی نما وجود دارد بنابراین با اسکوپ کردن پشت سنگ مرمریت آن را روی نما محکم میکنند در غیر اینصورت باید اندکی بعد از نصب جهت جلو گیری از ریزش سنگها، تک تک آنها را به نما پیچ  کرد.که ظاهر خوبی ندارد پس بهتر است هزینه ای که قرار است بعداز نصب صرف این کار شود قبل از نصب صرف اسکوپ کردن آن شود. روش دیگر روش خشکه چینی است، که در این روش با استفاده از پروفیل و نبشی های فلزی پشت کار را شاسی کشی کرده و سنگ را که بصورت تایل می باشد بوسیله گیره روی شاسی محکم می کنند.

انتخاب سنگ نمای داخلی:

مرمریت، تراورتن، گرانیت، چینی، لایم استون و تقریبا تمام سنگها را میتوان برای دیوار های داخلی ساختمان بکار برد و این به این خاطر است که سنگ در معرض ناملایمات جوی قرار ندارد.
با این حال ممکن است در طراحی فضاهای داخلی ما محدودیت هایی در رنگ و ابعاد سنگها (به دلیل ناکافی بودن نور طبیعی فضا و...)داشته باشیم و یا عواملی همچون رطوبت زیاد، نیاز به  نظافت مکرر محیط و اهمیت داشتن سختی در مقابل سایش و براقییت ساب سطح سنگ، انتخاب ما را محدود تر کنند.
با اینکه امروزه سنگ های مرمریت به دلیل جلا پذیری خوب و تنوع زیادشان در رنگ و طرح و قیمت، طرفدار زیادی در سنگ کاریهای داخل دارند، نمیتوان از زیبایی و تنوع سنگ های مرمریت و مرمر گذشت، که جلوه های بسیار زیبایی را از ترکیب آنها میتوان در لابی ها، پاگردها، اطراف درب آسانسورها، دیوارهای راه پله، دیوار های پارکینگ و ... خلق کرد.

انتخاب سنگ راه پله و پاگرد:

انتخاب سنگ مناسب برای این قسمت از ساختمان بسیار هائز اهمیت است. معمولا استفاده از سنگهای گرانیت به دلیل مقاومت بالا در مقابل سایش، رطوبت و ضربه ،بسیار معمول است  اما با این حال تعدادی از سنگ مرمریت ها و لایم استون ها نیز برای استفاده در راه پله ها توصیه میشوند.لازم به ذکر است قیمت بعضی از مرمریت ها  در سایز پله بسیار بیشتر از برخی از گرانیت ها میباشد، که بستگی به نظر خریدار و بودجه وی دارد.
پلکان ساختمانهای اداری و تجاری و مدارس که آمد و شد زیادی دارند میبایست حتما از جنس سنگ مرمریت مرغوب یا گرانیت باشند در غیر اینصورت به سرعت فرسوده شده و زیبایی خود را از دست میدهند.
پلکان ورودی ساختمان که در فضای باز قرار گرفته است حتما باید سطح آن از اصطحکاک کافی برخوردار باشد تا در مواقع بارندگی و یخبندان افراد براحتی از روی آن تردد کنند.
جهت ایجاد اصطحکاک لازم بر روی سطح سنگ روش های متعددی مثل : تیشه ای کردن سطح سنگ،شیار زدن، فلیم کردن، و برجسته کردن لبه پله ، وجود دارد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی